BASKI ÇESITLERI

  • Reaktif Baski

Pamuk,Keten,Viskon ve benzeri selülozik maddelerin basilmasinda kullanilan reaktif boyalar, daha çok parlak ve yumusak görünüm ve makul seviyelerdeki hasliklari için tercih edilirler.
Hasliklar:

1-Yikama Hasligi---CC:4 CS:4
2-Su Hasligi----------CC:4 CS:3-3/4-4
3-Ter Hasligi---------CC:3/4-4 CS:3-3/4-4
4-Sürtme Hasligi----Kuru(Lizasiz):4 Yas(Lizasiz):2/3-3 ve Kuru(Lizali):2/3-3/3/4 ve Yas(Lizali):1/2-2-2/3
5-Isik Hasligi--------- 3/4-4

  • Pigment Baski:

Pigment baski hemen hemen her türlü elyafin baskisinda görev yapabilmekte olup, renklerin matligi, biraz diri tuse ve bazi hasliklarinin düsüklügü nedeniyle daha az tercih edilirler. Ancak, baskinin daha kolay ve seri yapilmasi nedeniyle, ön planda çalisirlar.

1-Yikama Hasligi---CC:3/4-4 CS:4
2-Su Hasligi----------CC:3/4-4 CS:3-3/4-4
3-Ter Hasligi---------CC:3/4-4 CS:3-3/4-4
4-Sürtme Hasligi----Kuru(Lizasiz):3-3/4-4 Yas(Lizasiz):2-2/3-3 ve Kuru(Lizali):2-2/3 ve Yas(Lizali):1/2-2
5-Isik Hasligi--------- 3/4-4

  • Dispers Baski

Dispers baski polyester elyafini basmak için kullanilan bir baski türüdür. Baski sonrasi hasliklar yikamanin iyi yapilmasi sayesinde arttirilir. Boya seçimi haslik önemlidir.

  • Ronjan (Asindirma) Baski

Indnthren(Vat) Ronjan ve Pigment Ronjan olarak iki türlü ronja mevcut olup, genelde baskisi daha kolay olan pigment ronjan tercih edilmektedir.

  • Indanthrene (Vat) Baski

Bu tip baskilar daha çok yüksek isik, hava ve kimyasal dayanim degerleri için tercih edilirler. Askeri kamuflaj baskilarda en çok tercih edilen baski türüdür. Firmamizda Flash Ager sistemi sayesinde iki fazli indanthren baski imalati yapilmaktadir.

  • Matweiss Baski

Seker kasar kumas üzerine basildiginda belli belirsiz görülür. Renkli kumas üzerine boyali ve boyasiz olarak ta basilabilmektedir. Tusesi biraz diridir. Yikama ve parça boya sonrasi çok güzel sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

COPYRIGHT © 2012 ALTOTEKS TEKSTİL GİYİM BOYA APRE SAN. VE TİC. A.Ş. - ALL RIGHTS RESERVED
Web Tasarımı